  • CBR08C200JAGAC
CBR08C200JAGAC
advertisement
Manufacturer No:
CBR08C200JAGAC
HK JDW NO:
417-CBR08C200JAGAC
Description:
CBR-SMD RF C0G 20pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CBR08C200JAGAC
    Ceramic
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm