  • CB3LV-5C-100M0000
CB3LV-5C-100M0000
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-5C-100M0000
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3LV-5C-100M0000
Package:
Datasheet:
CB3LV-5C-100M0000
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-5C-100M0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • JESD-609 Code
    e4
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Output Load
    15 pF