  • CB3LV-3I-66M0000T
CB3LV-3I-66M0000T
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-3I-66M0000T
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3LV-3I-66M0000T
Package:
CSMD
Datasheet:
CB3LV-3I-66M0000T
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-3I-66M0000T
  • Package / Case
    CSMD
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    66MHz
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.7mm x 5.2mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    66MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Supply Current-Max
    60mA
  • Output Load
    30 pF
  • Output Low Current-Max
    16mA