  • CB3LV-3I-48M0000-T
CB3LV-3I-48M0000-T
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-3I-48M0000-T
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3LV-3I-48M0000-T
Package:
CSMD
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-3I-48M0000-T
  • Package / Case
    CSMD
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    48MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Output Low Current-Max
    16mA