  • CB3LV-3I-125M0000
CB3LV-3I-125M0000
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-3I-125M0000
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3LV-3I-125M0000
Package:
CSMD
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-3I-125M0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    CSMD
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Depth
    5mm
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    60mA
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Output Low Current-Max
    8mA
  • Height
    1.7018mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5.0038mm