  • CB3-2C-11M059200
CB3-2C-11M059200
advertisement
Manufacturer No:
CB3-2C-11M059200
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-CB3-2C-11M059200
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CB3-2C-11M059200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CB3-2C-11M059200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CB3
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm