  • CAY16-5112F4LF
CAY16-5112F4LF
advertisement
Manufacturer No:
CAY16-5112F4LF
HK JDW NO:
103-CAY16-5112F4LF
Datasheet:
CAY16-5112F4LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 51.1K ohm
Step5Bar-code shipping tag
CAY16-5112F4LF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    51.1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.062W
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.062W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm