  • CAS26C151KAGFC
CAS26C151KAGFC
advertisement
Manufacturer No:
CAS26C151KAGFC
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CAS26C151KAGFC
Package:
2211 (5728 Metric)
Datasheet:
Description:
CAS SMD SFTY 250 150pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS26C151KAGFC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2211 (5728 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CAS SMD SFTY 250
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    150pF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm