  • CAS26C102JARFC
CAS26C102JARFC
advertisement
Manufacturer No:
CAS26C102JARFC
HK JDW NO:
417-CAS26C102JARFC
Package:
2211 (5728 Metric)
Datasheet:
Description:
CAS SMD SFTY 250 1000pF 250VAC Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS26C102JARFC
  • Package / Case
    2211 (5728 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm