  • CAS17C221GAGFC
CAS17C221GAGFC
advertisement
Manufacturer No:
CAS17C221GAGFC
HK JDW NO:
417-CAS17C221GAGFC
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
Description:
CAS SMD SFTY 250 220pF 250VAC Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS17C221GAGFC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm