  • CA70C0404GMT
CA70C0404GMT
advertisement
Manufacturer No:
CA70C0404GMT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-CA70C0404GMT
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CA70C0404GMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CA70C0404GMT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CA70
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    4MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    4MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm