  • CA3106ER22-19P
CA3106ER22-19P
advertisement
Manufacturer No:
CA3106ER22-19P
HK JDW NO:
410-CA3106ER22-19P
Package:
Datasheet:
CA3106ER22-19P
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded
Step5Bar-code shipping tag
CA3106ER22-19P
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA
  • Published
    2013
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    14
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    STANDARD:MIL-C-5015
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    14
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Current Rating
    22A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    22-19
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Empty Shell
  • Backshell Type
    SOLID
  • Max Current Rating
    22A
  • Plating
    Cadmium, Chromate
  • Length
    53.98mm