  • CA064X223K1RAC7800
CA064X223K1RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
CA064X223K1RAC7800
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CA064X223K1RAC7800
Package:
0612 (1632 Metric)
Purchasing and Inquiry
CA064X223K1RAC7800 Overview
When seated, the maximum height reaches 0.035 0.90mm.Size/dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm is used.It is rated at voltage 100V.In terms of temperature coefficient, it is X7R.0612 (1632 Metric) cases contain the product.
CA064X223K1RAC7800 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
a voltage rating of 100V volts
A temperature coefficient of X7R
CA064X223K1RAC7800 Applications
There are a lot of KEMET CA064X223K1RAC7800 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064X223K1RAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm