  • CA052X222K1GAC7800
CA052X222K1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
CA052X222K1GAC7800
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CA052X222K1GAC7800
Package:
0508 (1220 Metric)
Purchasing and Inquiry
CA052X222K1GAC7800 Overview
Seating height reaches 0.035 0.90mm.0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm is the size/dimension of the object.C0G NP0 is the temperature coefficient.A 0508 (1220 Metric) case is used for packaging the product.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 100VV.
CA052X222K1GAC7800 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm
A temperature coefficient of C0G NP0
CA052X222K1GAC7800 Applications
There are a lot of KEMET CA052X222K1GAC7800 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA052X222K1GAC7800
  • Package / Case
    0508 (1220 Metric)
  • Published
    2017
  • Series
    X
  • Size / Dimension
    0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Capacitors
    2
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm