  • CA0002750R0KE66
CA0002750R0KE66
advertisement
Manufacturer No:
CA0002750R0KE66
HK JDW NO:
873-CA0002750R0KE66
Datasheet:
CA0002750R0KE66
Description:
750Ohms, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CA0002750R0KE66
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
    CA
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    750Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Length
    16.002mm