  • CA0001R1100JE66
CA0001R1100JE66
advertisement
Manufacturer No:
CA0001R1100JE66
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CA0001R1100JE66
Package:
Axial
Datasheet:
CA0001R1100JE66
Description:
FIXED RESISTOR, 110mOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CA0001R1100JE66
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CA
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.460L 4.32mmx11.68mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±600ppm/°C
  • Resistance
    110mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    0.3317V
  • Lead Diameter
    0.6 mm