  • CA-301 25.1750M-C:PBFREE
CA-301 25.1750M-C:PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CA-301 25.1750M-C:PBFREE
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-CA-301 25.1750M-C:PBFREE
Package:
Cylindrical Can, Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CA-301 25.1750M-C:PBFREE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CA-301
  • Size / Dimension
    0.122Diax0.350L 3.10mmx8.90mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    25.175MHz