  • C961U472MZWDBAWL20
C961U472MZWDBAWL20
advertisement
Manufacturer No:
C961U472MZWDBAWL20
HK JDW NO:
417-C961U472MZWDBAWL20
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 4700pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.512Dia 13.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C961U472MZWDBAWL20
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y2
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AC SFTY X1-440 Y2-300
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±20%