  • C961U392MZWDDAWL35
C961U392MZWDDAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C961U392MZWDDAWL35
HK JDW NO:
417-C961U392MZWDDAWL35
Package:
Datasheet:
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C961U392MZWDDAWL35
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    3.9nF
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Temperature Characteristics Code
    Y5U
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    5128
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    13mm
  • Length
    13mm
  • Width
    7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%