  • C947U332MYWDAAWL30
C947U332MYWDAAWL30
advertisement
Manufacturer No:
C947U332MYWDAAWL30
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C947U332MYWDAAWL30
Package:
Datasheet:
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C947U332MYWDAAWL30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 400; 250, SAFTEY CLASS: X1/Y2
  • Capacitance
    3.3nF
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm