  • C925U330JYNDBAWL45
C925U330JYNDBAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C925U330JYNDBAWL45
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C925U330JYNDBAWL45
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% 60 ppm/°C Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C925U330JYNDBAWL45
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated AC
    250V