  • C921U222MYWDBAWL35
C921U222MYWDBAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C921U222MYWDBAWL35
HK JDW NO:
417-C921U222MYWDBAWL35
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 2200pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C921U222MYWDBAWL35
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm