  • C921U221KYYDBAWL35
C921U221KYYDBAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C921U221KYYDBAWL35
HK JDW NO:
417-C921U221KYYDBAWL35
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 220pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C921U221KYYDBAWL35
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm