  • C917U240JZNDCAWL50
C917U240JZNDCAWL50
advertisement
Manufacturer No:
C917U240JZNDCAWL50
HK JDW NO:
417-C917U240JZNDCAWL50
Description:
24pF Ceramic Capacitor 5% 60 ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C917U240JZNDCAWL50
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    24pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm