  • C911U200JUNDAAWL50
C911U200JUNDAAWL50
advertisement
Manufacturer No:
C911U200JUNDAAWL50
HK JDW NO:
417-C911U200JUNDAAWL50
Description:
20pF Ceramic Capacitor 5% 60 ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C911U200JUNDAAWL50
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm