  • C907U500JZSDBAWL45
C907U500JZSDBAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C907U500JZSDBAWL45
HK JDW NO:
417-C907U500JZSDBAWL45
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 50pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U500JZSDBAWL45
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    50pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm