  • C907U150JZSDBAWL35
C907U150JZSDBAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C907U150JZSDBAWL35
HK JDW NO:
417-C907U150JZSDBAWL35
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 15pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U150JZSDBAWL35
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    15pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2820
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    7mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm