  • C907U120JZNDCAWL35
C907U120JZNDCAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C907U120JZNDCAWL35
HK JDW NO:
417-C907U120JZNDCAWL35
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 12pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U120JZNDCAWL35
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    NP0
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm