  • C907U102MZWDAAWL20
C907U102MZWDAAWL20
advertisement
Manufacturer No:
C907U102MZWDAAWL20
HK JDW NO:
417-C907U102MZWDAAWL20
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 1000pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U102MZWDAAWL20
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm