  • C901U471KZYDCAWL20
C901U471KZYDCAWL20
advertisement
Manufacturer No:
C901U471KZYDCAWL20
HK JDW NO:
417-C901U471KZYDCAWL20
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 470pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C901U471KZYDCAWL20
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm