  • C901U151KVYDAAWL45
C901U151KVYDAAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C901U151KVYDAAWL45
HK JDW NO:
417-C901U151KVYDAAWL45
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 150pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C901U151KVYDAAWL45
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2820
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    7mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y1
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-400
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    150pF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10.0076mm