  • C5750X7T2W684M200KA
C5750X7T2W684M200KA
advertisement
Manufacturer No:
C5750X7T2W684M200KA
HK JDW NO:
769-C5750X7T2W684M200KA
Description:
C 0.68μF Ceramic Capacitor ±20% X7T 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 280
Step5Bar-code shipping tag
C5750X7T2W684M200KA
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Height
    2mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm