  • C4AQQBU4330P11J
C4AQQBU4330P11J
advertisement
Manufacturer No:
C4AQQBU4330P11J
HK JDW NO:
417-C4AQQBU4330P11J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 1.1KVDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C4AQQBU4330P11J
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    C4AQ-P
  • Size / Dimension
    1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    3.3 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12.3 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    1100V (1.1kV)