  • C4AQIBW5150A3FJ
C4AQIBW5150A3FJ
advertisement
Manufacturer No:
C4AQIBW5150A3FJ
HK JDW NO:
417-C4AQIBW5150A3FJ
Datasheet:
C4AQIBW5150A3FJ
Description:
C4AQ 15μF Film Capacitor ±5% Radial - 4 Leads PC Pins 800V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 2
Step5Bar-code shipping tag
C4AQIBW5150A3FJ
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2018
  • Series
    C4AQ
  • Size / Dimension
    1.654Lx0.787W 42.00mmx20.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Automotive; DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.2mOhm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.583 40.20mm