  • C4532X7R3A103M200KA
C4532X7R3A103M200KA
advertisement
Manufacturer No:
C4532X7R3A103M200KA
HK JDW NO:
769-C4532X7R3A103M200KA
Description:
C 10000pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 3914
Step5Bar-code shipping tag
C4532X7R3A103M200KA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    2mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm