  • C4532X7R2J683K
C4532X7R2J683K
advertisement
Manufacturer No:
C4532X7R2J683K
HK JDW NO:
769-C4532X7R2J683K
Package:
Datasheet:
Description:
68nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6204
Step5Bar-code shipping tag
C4532X7R2J683K
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    BULK
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm