  • C4532X5R1H685M250KA
C4532X5R1H685M250KA
advertisement
Manufacturer No:
C4532X5R1H685M250KA
HK JDW NO:
769-C4532X5R1H685M250KA
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
C 6.8μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 2079
Step5Bar-code shipping tag
C4532X5R1H685M250KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.5mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm