  • C4532JB2E474K
C4532JB2E474K
advertisement
Manufacturer No:
C4532JB2E474K
HK JDW NO:
769-C4532JB2E474K
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
470nF 250V Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 10284
Step5Bar-code shipping tag
C4532JB2E474K
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Multilayer
  • Size Code
    1812
  • Height
    2.3mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm