  • C4532JB2A155M230KA
C4532JB2A155M230KA
advertisement
Manufacturer No:
C4532JB2A155M230KA
HK JDW NO:
769-C4532JB2A155M230KA
Description:
C 1.5μF 100V Ceramic Capacitor ±20% JB 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 242
Step5Bar-code shipping tag
C4532JB2A155M230KA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    2.3mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm