  • C4532CH1H224J
C4532CH1H224J
advertisement
Manufacturer No:
C4532CH1H224J
HK JDW NO:
769-C4532CH1H224J
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
0.22μF 50V Ceramic Capacitor 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 12792
Step5Bar-code shipping tag
C4532CH1H224J
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Size Code
    1812
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    3.2mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm