  • C4532C0G1H473J
C4532C0G1H473J
advertisement
Manufacturer No:
C4532C0G1H473J
HK JDW NO:
769-C4532C0G1H473J
Package:
Datasheet:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C
Quantity:
In Stock : 17865
Step5Bar-code shipping tag
C4532C0G1H473J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V