  • C4520CH3F330K160KA
C4520CH3F330K160KA
advertisement
Manufacturer No:
C4520CH3F330K160KA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C4520CH3F330K160KA
Package:
1808 (4520 Metric)
Description:
C 33pF Ceramic Capacitor ±10% CH 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Quantity:
In Stock : 2039
Step5Bar-code shipping tag
C4520CH3F330K160KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm