  • C410C152K1R5CA
C410C152K1R5CA
advertisement
Manufacturer No:
C410C152K1R5CA
HK JDW NO:
417-C410C152K1R5CA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C410C152K1R5CA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Length
    4.32mm