  • C410C101J1G5TA7200
C410C101J1G5TA7200
advertisement
Manufacturer No:
C410C101J1G5TA7200
HK JDW NO:
417-C410C101J1G5TA7200
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
AxiMax 400 Comm C0G 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Axial
Quantity:
In Stock : 9106
Step5Bar-code shipping tag
C410C101J1G5TA7200
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AxiMax 400 Comm C0G
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    MATTE TIN (SN) - WITH NICKEL (NI) BARRIER
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    25.4mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Voltage
    30V
  • Lead Style
    Straight
  • Dissipation Factor
    0.1 %