  • C340C684M1U5TATR
C340C684M1U5TATR
advertisement
Manufacturer No:
C340C684M1U5TATR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C340C684M1U5TATR
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
680nF Ceramic Capacitor 20% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C340C684M1U5TATR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Capacitance
    680nF
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Length
    10.16mm