  • C335C274G1G5TA
C335C274G1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C335C274G1G5TA
HK JDW NO:
417-C335C274G1G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 0.27μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C335C274G1G5TA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm