  • C331C242JAG5TA
C331C242JAG5TA
advertisement
Manufacturer No:
C331C242JAG5TA
HK JDW NO:
417-C331C242JAG5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 2400pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C331C242JAG5TA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2400pF
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm