  • C330C223K1G5TA
C330C223K1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C330C223K1G5TA
HK JDW NO:
417-C330C223K1G5TA
Description:
GoldMax 300 Comm C0G 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 874
Step5Bar-code shipping tag
C330C223K1G5TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    GoldMax 300 Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.81mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm