  • C3225X8R1E106M250AC
C3225X8R1E106M250AC
advertisement
Manufacturer No:
C3225X8R1E106M250AC
HK JDW NO:
769-C3225X8R1E106M250AC
Description:
C 10μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 17164
Step5Bar-code shipping tag
C3225X8R1E106M250AC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm