  • C3225X7S2A335KT
C3225X7S2A335KT
advertisement
Manufacturer No:
C3225X7S2A335KT
HK JDW NO:
769-C3225X7S2A335KT
Package:
1210
Datasheet:
Description:
3.3μF Ceramic Capacitor 10% 22% ppm/°C 2 Terminations 1210
Quantity:
In Stock : 15050
Step5Bar-code shipping tag
C3225X7S2A335KT
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Height
    2mm
  • Length
    3.2mm